• Polski
  • Deutsch
  • English
  • Français
Data przyjazdu Data wyjazdu Kod promocyjny Anuluj

Kraków zimą

7 grudnia 2018

Dlaczego warto odwiedzić Kraków w grudniu?

Przed nami okres Świąt Bożego Narodzenia, na krakowskich ulicach również pojawił się ten niepowtarzalny klimat. Od 1 grudnia aż do 6 stycznia na Rynku Głównym turyści i mieszkańcy mogą skorzystać z dobrodziejstw Targu Bożonarodzeniowego. Tradycyjnie znaleźć tu można staropolskie, rozgrzewające potrawy jak zupy czy dania grillowane, pierogi oraz oczywiście grzaniec galicyjski. Jest to również świetna okazja na zaopatrzenie się w świąteczne podarunki, na Targach znajdziemy ozdoby choinkowe, pierniki, świece, stroiki, wyroby drewniane i ceramiczne czy też ciepłe kożuchy, czapki i szaliki. Targom towarzyszom takie wydarzenia jak Korowód Kolędników czy pisanie listów do Św. Mikołaja oraz pokaz Dziadów.

Krakowskie tradycje

Jak co roku w okresie przedświątecznym na krakowskich placach, w parkach i witrynach pojawiają się szopki krakowskie. Różnią się od typowych szopek bożonarodzeniowych, są one przejawem tradycji trwającej już od średniowiecza, są bogato zdobione, nawiązujące wyglądem do architektury krakowskich zabytków. Znajdują się one na Liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO.  Już w niedzielę, 9 grudnia rozstrzygnięty zostanie konkurs na najpiękniejszą szopkę krakowską. Zdecydowanie warte zobaczenia!

Nocleg w Krakowie

Chętnych do odkrycia uroków Krakowa w okresie zimowym ucieszyć mogą mniejsza niż zwykle ilość turystów, a także niższe niż w sezonie letnim ceny w obiektach hotelarskich.

W tym czasie w The Secret Garden Hostel oferujemy noclegi już od 90 zł za pokój jednoosobowy  z łazienką dzieloną lub 115 zł z łazienką prywatną. Dla chętnych by zarezerwować pokój dwuosobowy przygotowaliśmy ceny 135 zł  za pokój z łazienką dzieloną oraz 170 zł za pokój z łazienką prywatną.

Zapraszamy do noclegu w przytulnym miejscu i ciepłą herbatę lub kawę zawsze dostępną w naszej kuchni! 🙂